שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
תוכן ההודעה:
 
לקוחות ממליצים
סיפור של השראה בנוגע לאמונה
קארין
מאמר
פקיד המאמן הוא לעזור למאומן להיות מודע לכישורים וליכולות אשר קיימים בו, לטפח אותם, לחזק את נקודות הח...

מאמרים - אימון בנושא הגשמת קריירה

אימון אישי להגשמת קריירה

רבים מאיתנו חולמים על קריירה עצמאית או עסק משלנו: ללא בוסים, ללא צורך לתת דין וחשבון על מעשינו לאף אחד, לעבוד בתחום שאנחנו אוהבים, להגשים את חלומנו  לעבוד מהבית  או מתוך כל סיבה אחרת.
 
אנחנו נעצרים מלעשות זאת עקב נסיבות רבות (כל אחד וסיבותיו עימו) ומרביתנו אף לא זוכים לעולם להגשים את חלומנו  ואנו נאלצים לעבוד כשכירים בעבודה שאיננו אוהבים עד הפנסיה. רבים מאיתנו גם מחליפים עבודות רבות לעיתים תכופות עקב חוסר יכולת להתמודד עם מעסיקים קשים או תנאי העסקה בלתי ראויים.
 
אז מה בעצם עוצר אותנו?
 
בשורה התחתונה, לא משנה מהן הסיבות או הנסיבות שאנו מספרים לעצמנו, הפחד הוא מה שעוצר אותנו מלהגשים את עצמנו. הפחד אפילו משתק אותנו בעת חשיבה על הקמת עסק  ואנו נמנעים מלחשוב בכיוון זה כיוון שזה יוצר עבורנו גורם לחץ נוסף בחיים.
 
אז מה ניתן לעשות על מנת בכל זאת להגיע למטרתנו ולהגשימה?
 
ישנם מספר דברים שניתן לעשות , אך ראשית עלינו לבחור האם ברצוננו באמת לפתוח עסק או להתחיל בקריירה עצמאית, לבחון את כל הסיבות לכך, לבחון את ההשפעה של בחירה זו על חיינו ועל חיי הסובבים אותנו ומתוך כך לקחת אחריות על בחירה זו, לקבל אותה ולהיות שלמים איתה.
 
לאחר שעשינו בחירה, ניתן לגשת לעבודה. עלינו לבנות תוכנית עבודה מאוד ברורה בה אנו מפרטים את מטרתנו הסופית, בטווח מסוים של זמן ומתוך מטרה זו להתקדם לאחור על ציר הזמן בביצוע המשימות. תוכנית עבודה שכזו יוצרת עבורנו מציאות ברת קיום, היא מאפשרת לנו לראות ביתר בהירות מה עלינו לעשות על מנת להגיע למטרה הסופית והדבר החשוב מכל, היא מאפשרת לנו להפסיק לפחד מהלא נודע ומגודל החלום שלנו.
 
במהלך תוכנית העבודה יהיה עלינו לבצע משימות שלעיתים יראו לנו גדולות , מפחידות ומאיימות, אך הדרך להתגבר על הפחד היא על ידי ביצוע המשימות הללו על אף ולמרות הפחד.
 
לדוגמא: בעל עסק שעליו ללכת לשוחח עם מנהל חברה כלשהיא ולהציע לו את שירותיו ועל ידי כך להגדיל את עסקיו, חושש שלא ידע לדבר, לנהל משא ומתן, שיגידו לו לא, שהוא יגמגם וישמע לא טוב וכולי. סיבות כאלו יכולות למנוע ממנו לקיים את המשימה והוא יצור לעצמו מחסום בלתי שביר עד כדי משתק.
 
לכן אם ברצונו לשבור את מחסום הפחד, הוא צריך להגיע להחלטה שאין לו מה להפסיד, שזה לא משנה מה יחשבו עליו ושהמטרה מקדשת את האמצעים ולכן עליו לעשות כל שנדרש על מנת להשיג את מטרתו ולקיים את חלומו.
 
אדם כזה אשר יצליח לפרוץ את המחסום הזה (גם אם יקבל תשובה שלילית), ירגיש נהדר עם עצמו ועם הדרך שהוא עשה, עם האומץ שהוא הפגין ובפעם הבאה שיהיה עליו לעשות זאת, הפחד כבר לא ישתק אותו והוא יהיה מיומן יותר בהשגת מטרותיו עד כדי כך שהתהליך ייראה קל עבורו.
 
ולסיכום על מנת להגשים את חלומנו לקריירה עלינו לפרוץ את מחסום הפחד ולבצע פעולות מתוך חשיבה של בלתי ניתנות לעצירה ומתוך ביצוע פעולות עד הגשמת המטרה .
 
בהצלחה!!!
אהבת את המאמר? שתף אותו